KLUB MODRÝCH FJR

Klub modrých FJR byl založen ve čtvrtek 17. června 2004, přesně v 8:30 ráno, když poslední z nás tří dorazil k (modré) pumpě ARAL na Strakonické v Praze 5. Odtud jsem vyráželi na první oficiální výlet do Dolomit.

Klub vznikl zcela neplánovaně, výhradně pro potěšení a zábavu a vystavování fotografií na společném (tomto) webu.

V případě, že i mezi Vámi - dalšími majiteli FJR - se najdou další osoby, pro které platí reklamní slogan o tom, že FJR je vytvořeno pro větší planetu, rádi Vás do našeho klubu přijmeme. Pravidla nemáme žádná (kromě FJR), poplatky rovněž ne (kromě tekutého zápisného), ale výlety - ty stojí opravdu za to.


Zakládající členové - Rada starších:

Jarda z Chýnice zvaný Střešní okno
T.č. Triumph Sprint ST a Yamaha R1
Mari. ze Strašnic zvaný Factory Pilot
T.č. Yamaha SuperTénéré
Franta ze Želíz zvaný Igelitová rukavice od pumpy
T.č. Yamaha R1 a brzy ještě Yamaha XJR
(seřazeni podle aktuálního stáří motocyklů)

Členové - Ministři

20.6.2004
Po absolvování vyjížďky do Dolomit byl do řad Klubu modrých FJR přijat i Honza z Prokopáku zvaný Ledvinový kámen. Vzhledem k tomu, že je zapřísáhlým obdivovatelem strojů z Bavorska (tzv. motocyklů Budeš Mít Wýdaje) a svého koníčku vypadlého kusu železa se nehodlá za žádnou cenu vzdát, byl představenstvem našeho klubu jmenován ministrem zahraničních záležitostí. Není to o tom, že by nějak závratně připravoval zahraniční cesty, ale řeší a bude řešit takové zásadní politické otázky, jako např. srdečné jednání s protivnými německými celníky apod.
21.1.2007
I zapřísáhlý obdiv má své meze. Honza pořídil na popojíždění úžasný nový (oranžový) stroj YAMAHA Tricker. On mu tedy schválně komolí jméno na Tracker apod., aby to nevypadalo, že se zabouch do Yamahy. ;-)


28.7.2004
Dalším členem Klubu krásných modrých FJR se stal tímto dnem i Carlos z Modřan zvaný Jihočeský kutil. Pochopil sílu japonských koníků a vyměnil svůj starý, oprýskaný a nespolehlivý stroj s nápisem Husaberg za krásný modrý zánovní motocykl FZS 600 Fazer. Vzhledem k tomu, že Fazer velmi vzdáleně připomíná dětské FJR, byla mu klubovou radou starších přidělena funkce ministra přes děti a jiné pedofilní záležitosti.
1.11.2006
Carlos vyměnil modré FZS 600 za krásnou novou modrou YAMAHU R6R.


7.7.2005
Během Rakousko-Italského výletu byl do řad Klubu modrých FJR přijat další člen jménem Filip z Prokopáku zvaný Blátopříznivec. Toto zdánlivě hanlivé jméno si vysloužil svoji nevyvratitelnou touhou k motocyklům BMW s obutím v provedení "se špunty". Filipe, GéeSo asi není špatná motorka, jistě má i nějaké dobré vlastnosti, ale Tvým vstupem jsme srovnali stav FJR vs. ostatní na 3:3 a s tím se musí něco dělat!!! Vzhledem k povaze motocyklu, který prý projede a dojede i do takových cílů, o kterých by se eFJéRům mohlo jen zdát, mu byla přidělena funkce ministra průzkumníka.


1.3.2007
Z funkce čekatele od loňského Vymetání byl do regulérních řad připuštěn další originál FJRista Milan ze Žižkova zvaný Eurofarmář - to je zatím pracovní jméno, hahaha a to ještě neznáte příjmení ;-))). Nicméně nás těší, že se tímto stav FJR vs. ostatní mění opět ve prospěch klubu na 4:3. Ministerská funkce a stejně tak i případná přezdívka bude vymyšlena postupem doby - uvidí se po prvním výletu.
19.5.2007
Milana byl jmenován na post ministra kultury, neboť jeho vystupování je velmi kultivované a společenské. Když jsme například v Rakousku vyrazili na procházku, Milan se obětoval a zůstal i nadále šířit kulturu národa českého v místním restauračním zařízení.


1.3.2007
A spolu s Milanem rozšířil naše řady Tomáš z Konopiště zvaný Básník, který sice zatím nemá FJR, ale až pozná..., pochopí. Toho času jej můžete vídat na TDM, což je vlastně pro většinu z nás předchůdce eFJéeRka. Tomášm úplně přeskočil funkci čekatele, ale to vůbec nevadí, pač složit tuhle pěknou básničku:
TDM vs. FJR
Yamahy jsou to obě, leč málo podobného mají k sobě.
FJR velká, silná, mašina, brzy si s výkonem začíná.
S TDM musí se správně pracovat, ale nechá se nechá holka hecovat.
Prostě jde jen o jedno, kdo sedlá si které sedlo.
Když správný je řidič mopedu, dokáže lítat i na ledu.
Pojd tedy kolego s Fjerkem, prohnat to společně za Mělníkem.
No jo, stav FJR vs. ostatní je zase vyrovnaný na 4:4. Ministerská funkce i pro Tomáše bude vymyšlena postupem doby - uvidí se po prvním výletu.
19.5.2007
Tomášovi byla díky své zatím minimální přítomnosti na klubových výletech udělena funkce ministra přes utajení. My vlastně ani nevíme, jestli umí jezdit na motorce...


5.4.2007
A máme tu dalšího a zdá se, že na delší dobu posledního nováčka Vláďu z Kralup zvaného Dobrota. Kromě toho, že Vláďa je devátým plnohodnotným členem našeho zájmového spolku, je také čerstvým majitelem modrého FZ6 Fazeru. A tento motocykl ve spojení s velmi příjemným zaměstnáním ho nejen pasoval do našich řad, ale okamžitě ho proslavil a se stal v kolektivu velmi oblíbeným. Dokonce bych to hned viděl na Ministra přes zdravou výživu.


Děkujeme: