MotoSlovač 2004

5.8. - 8.8.2004 / Zapsal: Mari, Foto: all
Kliknutím na fotografii si ji zobrazíte ve větším rozlišení. Pro návrat na náhledy použijte tlačítko Zpět na Vašem prohlížeči.


Čtvrtek 8:00, pumpa AGIP, Jižní spojka, Praha 10. Náš další výlet začíná... Honzu skolila v noci na dnes choroba a tak vyrážíme ve čtyřech (ne PO čtyřech, ale VE čtyřech). Abychom se hned na začátek nezdržovali nějakými okreskami, jedeme do Kolína po dálnici. Pokračujeme už po normálních silnicích přes Čáslav do Chrudimi. První rychlá kafe-pauza a jedeme dál. Vysoké Mýto, Moravská Třebová (protože do Lanškrouna jsem zapomněl odbočit), Lanškroun, Štíty, Šumperk a suneme se směrem na Bruntál. A bác...


Karel zvyklý ze svého starého a omšelého Husabergu na průjezd zatáčkou ve smyku nějak nepočítal s ostřejší zatáčkou (neoznačenou) a mírně si dal pusinku s protijedoucím Renaultem. Naštěsí (ťuk, ťuk, ťuk) se nikomu nic nestalo, motorka dopadla také nad očekávání dobře a díky nezvykle vstřícnému a milému jednání posádky auta hned po odtahu karlovy motorky jedeme dál. Bruntál, Opava, Ostrava (obědovečeře s Frantou starším), Makov, Bytča, Žilina, Martin, Poprad, Lesná. Celkem 660 km. Přijíždíme sice za úplné tmy, někteří si hrajou na bojovku a za žádnou cenu nechtějí ani odložit tmavé plexi, ale nakonec v pohodě. Dnes už jen garáž, pivečko, panáček, vínečko, panáček, vínečko, panáček... atd.


V pátek ráno jsme si na úvod střihli Štrbské pleso a Podtatranskou magistrálu tam a zpátky. Nakonec jsme si objeli celé Vysoké Tatry přes Zakopane, zpět na Slovensko přes Oravu, Oravský Hrad, Zuberec a Liptovský Mikuláš. Na polské straně Tater staví novou silnici, takže místy jsme se svezli na rozdíl od loňska už o poznání lépe. Nejvíce nás ovšem zaujal propagační billboard oznamující ukončení Roboty drogowe. No jo no, po vstupu Polska do EU uplynuly 2 měsíce a už maj hotovo. No to je teda rychlost.


Večer jsme odsekali nánosy hmyzu, Franta i přeleštil. Tím se však absolutně vyčerpal a už s ním dnes nebyla řeč. Stále jen pivečko, panáček, vínečko, panáček, vínečko, panáček... atd. Jinak 400 km.


Na sobotu jsme si připravili vnitropolitickou trasu z Popradu přes Demänovou, Rožňavu, Prešov do Bardejova a zpět. Celkem jsme jednou zmokli fest a nespočetněkrát mírně. V Praze nám to nikdo nechtěl věřit, ale slunečno v Tatrách skutečně nebylo. Byť jsme bydleli přímo pod tatranskými vrcholy, neviděli jsme je jinde než na pohledech. Sobota byla za 380 km a večer? No přeci jako obvykle pivečko, panáček, vínečko, panáček, pivečko, vínečko, panáček... a dnes jsme do toho ještě přidali žinčicu.


A frčíme pryč. Je neděle ráno, déšť opět vyhrožuje a tak volíme rychlejší trasu zpět přes velkoměsta Martin, Žilina, Povážská Bystrica, Slavičín, Uherský Brod, Brno a Praha. Franta si ještě odskočil do domova opuštěných slečen a paní, Mari. a Jarda to vzali přímo. 570 km.


A další akce? Expedice MotoAustria 2004 ještě letos na závěr sezóny - 30. září až 3. října.


Home