Novinky v klubu

Řazeno od nejnovější zprávy chronologicky obráceně.
Kliknutím na fotografii si ji zobrazíte ve větším rozlišení. Pro návrat na náhledy použijte tlačítko Zpět na Vašem prohlížeči.

8.12.2011 / Zapsal: Mari.
FJR klub žije!!! Zdánlivá nečinnost na webu neznamená, že jsme vyšuměli. Zrovna dneska máme pravidlené čtvrteční zasedání. Takže brzy se tu objeví i nové informace.

4.2.2010 / pravidelné čtvrteční zasedání / Organizoval a poté i zapsal: Mari.
Místo konání: Restaurace Starý pán, Praha 10 - Skalka [www.starypan.cz]
Dorazili: Honza, Carlos, Filda, Mari., Jarda, Vláďa a Franta s Tomášem

Trochu jsme se odmlčeli, tak se to teď pokusím stručně napravit.

Nic zásadního se nezměnilo. Jsme stále ve stejném počtu, akorát máme stále méně času. Pro letošek jsme si ale slíbili, že si čas na motorky opravdu najdeme a pár výletů v roce 2010 rozhodně uskutečníme. Takhle to předběžně vypadá:

Zatím bez motorek vyrážíme na výstavu Motosalón do Brna a pak do Mikulova na ochutnávku vín 2009 spojenou s vypečenými dobrotami. Tohle výjezdní zasedání proběhne v sobotu 13.3.
Na motorkách začínáme jako tradičně Vymetáním. Už víme, že bude asi 10.4.
Další výlet bude začátkem května do Schwarzwaldu - řekněme, že to je jihozápadní cíp Německa u hranic se Švýcarskem.
Taky letos se musíme konečně dostat i na výlet "kolem komína" - Buchlov, Beskydy, Jeseníky, Orlické hory a tak nějak. To už plánujeme potřetí s furt nic...
A další plány ještě připravujeme.

Takhle jsme shodli na pořádání letošních čtvrtků: leden - Carlos, únor - Mari., březen - TOm, duben - Vláďa, květen - Honza, červen - Viktor, červenec - Franta, srpen - Jarda, září - Filda, říjen - Milan, listopad - Carlos, prosinec - Mari.

Už během roku 2009 jsme odvolali pokuty za pozdní příchody i telefonování a vyhlásili jsme tedy pravidelné čtvrteční zasedání za dobrovolné. A docela to funguje... Dnes to bylo od 19:00 a v 19:10 jsme byli všichni na místě - v restaraci Starý pán v salónku Mladý pán. Překvapivě poslední dorazil Mari., který to sem má z domova asi 5 minut pěšky.

A také jsme se usnesli ohledně případných nových členů. Omlouváme se všem, kteří se k nám hlásí, ale tak nějak jsme zjistili a shodli se, že 10 kousků je tak akorát. I výlety, kam nás jede většinou tak polovička, je akorát. Chlapy sorry, ale v nejbližší budoucnosti náš klub rozšiřovat nebudeme. Díky za pochopení.

Program na příště: Co se zbytkem v kase? Je tam asi 3.700 kaček, teda pokud si dobře pamatuju...

A to je pro teď všechno. Zdar všem a mějte pohodovou motocyklovou sezónu 2010!

4.4.2009 / první letošní vyjížďka
Jarda nám představil svoji novou červenou holku.2.4.2009 / pravidelné čtvrteční zasedání / Organizoval a poté i zapsal: TOm
Místo konání: U Kašpárka, Praha 10 - Strašnice

Dorazili: Milan, Tomas + 1, Mari + 1, Honza, Vláďa, Karlos, Jarda, Viktor, Franta
Nedorazil: Filip

Program: Vymetání - všici chtějí jet. Tudíž naše letošní první ofiko akce bude Vymetání. Domluvili jsme se, že se sejdeme v 10:00 ve Vrbovce.

Květnový výjezd - termín - 8.5. - 12.5. (je možné, že se již 7.5. pojede někam na hranice). Cesta bude zhruba obdobná jako jsme jeli vloni v tomto termínu. První den dojet co nejdále na západ do Alp. Zbývající dny se zpět přibližovat krásnými cestami přes Alpy na východ až někam jižně od naší vlasti.

Září - termín se nedomluvil. Cíl cesty také nebyl stanoven. Toto téma zůstalo v ideové rovině. Nejspíše by se měl stanovit termín a jak se bude blížit, dle počasí, nálady, finálního počtu účastníků apod. stanovit směr trasy.

Přátelé, toť vše. Uvidíme se na Vymetání. Moc se těším.

5.3.2009 / pravidelné čtvrteční zasedání / Organizoval a poté i zapsal: Vláďa
Místo konání: U Aleše, Kralupy nad Vltavou

Jak dorazili nebo nedorazili nevíme, ale bylo to ok. ;-)

5.2.2009 / pravidelné únorové čtvrteční zasedání / Organizoval a poté i zapsal: Milan
Místo konání: Staročeská hospůdka Na Radnici - Praha 9, Vysočany

Dorazili: Karlos s Ivou, Franta s Magdou, Vláďa, Petr a Milan s Danou
Omluvili se: Jarda a Tomáš
Nedorazili: Honza, Filda, Viktor

Večer to byl velmi příjemný, plný hovorů o spoustě věcí okolo motorek, ale i na ostatní se dostalo. Nic zásadního se neřešilo a tak jsme se ani nepohádali, ani nepoprali, ale i přes to jsme se pobavili náramně. Jedno veliké oznámení však bylo Petrem učiněno, a to že VYMETÁNÍ letos BUDE!!!

To nám fšem učinilo velmi velikou radost, zhodnotili jsme minulé ročníky a plánovali ten letošní, přičemž na oslavu této novoty se i na kořalky dostalo. Tím jsme pro zdar akce učinili základní krok a předpokládám, že další budou následovat. Za sebe musím dodat, že jsa rozjařen touto novinou, hned druhý den jsem to šel navrtět a zahřát. Nádhera. Tak ahoj v březnu.

31.1.-1.2.2009 / 1. FJR-zabijačka / Organizoval a zapsal: Mari.
Místo konání: hotel a vinařství Galant, Mikulov [www.galant.cz]

Myslím, že není co dodat... Kdo nebyl, jistě pochybil.8.1.2009 / První pravidelný čtvrteční zasedání / Organizoval a taky nic nezapsal: Carlos
Místo konání: Restaurant Chapadlo [www.chapadlo.com]

... a protože jsem tam nebyl, tak nic nevim... :-( Doufejme, že nám Carlos něco ještě pošle.

Snad jen pro pořádek přidávám pořadatele čtvrtečních zasedání 2009:
          leden ... Carlos           únor ... Milan
          březen ... TOm           duben ... Vláďa
          květen ... Honza         červen ... Mari.
          červenec ... Franta     srpen ... Jarda
          září ... Filda               říjen ... Carlos
          listopad ... Milan         prosinec ... TOm

26.12.2008

Všem zájemcům o vstup do FJR klubu a případné účasti na FJR-akcích a FJR-výletech

Ahoj,

na četná přání a dotazy v tomto duchu jsme to vymysleli takhle. Protože sdružování všech eFJéRistů je samozřejmě vítáno, dohodli jsme se, že někdy na jaře uděláme vyjížďku, kde se všichni potkáme. Jak kompletní současné osazenstvo (t.č. je nás 9), tak všichni další zájemci. A uvidíme, padneme-li si do noty, můžeme se pak vídat a setkávat pravidleně.

Mrkněte sem na web (do novinek) někdy v březnu - termín a místo tu už určitě bude. Viděli bychom to předběžně tak na minimálně víkendovou akci, abychom třeba objeli celý Čechy a potkali se tak všichni.

26.12.2008 / za info díky to Rix.fjr
Vzniklo FJR-fórum na téhle adrese. Tak pojďte pokecat...

[www.fjr-forum.cz]
24.12.2008 / Kapřík / Svolal: JardaS
Místo konání: Kavárna Zanzibar, Praha 2 [www.kavarnazanzibar.cz]

Tradiční štědrodenní akce klubu proběhla letos v kavárně Zanzibar nedaleko pražského Míráku. karel nechal auto raději doma, tak se celá akce obešla bez incidentu. Kromě Fildy jsme se sešli všichni.
Tak šťastné a veselé a pohodu v roce 2009 všem příznivcům FJR klubu!!!4.12.2008 / Pravidelné čtvrteční zasedání / Organizoval a tradičně nezapsal: Filda
Místo konání: Čertův Mlýn, Praha 5 [www.certuvmlyn.cz]

V tom, kdo dorazil nebo nedorazil je tentokrát docela bordel, ale to neva... ;-) Příjemně jsme poseděli, kamarádsky poklábosili a slušně jsme se nadlábli; snad jediný problém byl s parkováním. Najít místo večer kolem 20. hodiny na Velké Ohradě, to je fakt peklo. Zlatý centrum Prahy s modrejma zónama...

17.-19.10.2008 / 1. nevinně-vinné, sportovně-kulturní zasedání v Mikulově / Organizoval a zapsal: Mari.
Místo konání: Celý Mikulov a blízké okolí, hlavně hotel a vinařství Galant [www.galant.cz]

Dorazili včas: Vláďa (a A., S. a L.) a Mari. (a E., D., Ma. a Mo.)
Dorazili pozdě: Viktor (a K. a K.) a Jarda (a M.)
Nedorazil: všichni ostatní - a o dost přišli

Byť jsme letošní podzimně-sportovní akci plánovali poměrně pečlivě, abychom mohli všichni, nakonec se nás v Mikulově sjelo jen necelá polovina. Vláďa a já jsme přijeli už v pátek odpoledne. Páteční večer jsme sympaticky proseděli v hotelu. Příjemná večeře se poměrně záhy transformovala do ještě příjemnějšího vínění, navíc doplněné poutavým výkladem pana domácího o pěstování a výrobě vína. S výhledem na Svatý kopeček jsme usínali někdy kolem 2. hodiny ranní.V sobotu jsme se probudili do milého podzimního slunce a tak jsme si udělali docela krátkou túru na Kozí hrádek - kopec s malou pevností v Mikulově. Pevnost jsme sice nedobyli (klíče jsou údajně na národním výboře), ale dozvěděli jsme se, že Kozí hrádek je jedním ze 3 kopců, mezi kterými se právě historické centrum města Mikulov rozkládá. Ze západu je to pak Zámecký kopec (se zámkem) a z jihu je to asi nejslavnější místní kopec - Svatý kopeček.Dopolední výlet jsme pak završili v jeskyni pod Turoldem. Jak pravil sám pan průvodce, nic tam nebylo vidět, všechno bylo rozkradeno, netopýři odlétli, dolní část je v rekonstrukci, ale kdybychom i tak chtěli fotit, máme mu dát 30 kaček a fotit můžeme. No, pokud tedy najdeme co. Nakonec to ale tak strašný nebylo a podívali jsme se do krápníkové jeskyně bez krápníků až do hloubky 104 schodů.Odpoledne se k nám připojili ještě Viktor a Jarda. Vyšlápli jsme si na Svatý kopeček - tradiční dominantu Mikulova. Na vrcholu Svatého kopečku jsme nakoukli do poutního kostela sv. Šebestiána, prohlédli zvonici i další stavby křížové cesty. Díky výskytu vzácné flory a fauny byla oblast Svatého kopečku vyhlášena za přírodní rezervaci. Z Kopečku jsme seběhli na náměstí a dotřetice jsme se ještě rozhlédli i ze Zámeckého kopce. Na náměstí nás trochu šokoval vánočně zasněžený stromeček. Původně jsme si mysleli, že ho tu nechali filmaři, ale kdepak, ony se už plíží vánoce.

A den jsme zakončili v zámeckém sklípku při degustaci místních bílých vín. Ráno jsme si prohlédli ještě vinařství a po krátké zastávce ve vinohradu jsme se rozutekli zpět domů. Nooo, sportovních výkonů jsme moc nepodali, ale i tak se sportovně-kulturní zasedání docela vyvedlo.

2.10.2008 / Pravidelný čtvrteční zasedání / Organizoval a měl zapsat: Franta von Želízy
Místo konání: Nejlepší (jediné) restaurační zařízení v Želízech

Dorazili včas: všichni kromě Mariho a Jardy
Dorazil jako obvykle pozdě: Mari.
Nedorazil: Jarda

Průběh:
Franta zápis nedodal, pač na nás poslední dobou docela pr*í. Budiž mu ale omluvou, že finišuje se stavebními úpravami na nedaleké nemovitosti. A protože nechce trávit vánoční svátky v pláštěnce, snaží se na poslední chvíli před zimou předělat střechu.

Ono se tedy vlastně ani nic zásadního neřešilo, snad jsme se jen chlubili hromadou fotek z putování francouzského. Z toho ale zas ani po měsíci nedodal fotky Honza..., tak toho na webu bude jen polovina. No já se z toho picnu :-(. Papalala za 14 dní v Mikulově.

srpen 2008 / Z černé kroniky / Hrál: Filda, Režíroval: Srnec
Místo konání: Někde v jižních Čechách4.9.2008 / Pravidelný čtvrteční zasedání / Organizoval: Jarda
Místo konání: Restaurace Na Radnici, Chejnice

Dorazili včas: všichni kromě Karlose
Nedorazil: Karlos

Průběh:
Konečně se setkání drsných maníků z FJR clubu konalo na tom nejsprávnějším místě!!! Super moto-route Ořech, Karlštejn, Srbsko, Beroun protíná spanilou obec Chýnici, kde jsme se sešli na Jardovo pozvání. Báječnou atmosféru podtrhly voňavé, křupavé a na jazyku se rozplývající řízečky paní Marie z restaurace Na radnici.Pokutu za telefonovaní platil jako vždycky jenom Francessko a do příště má trestné body za neúčast Carloss.

Dohodli jsme velké putování Itálií a Francií, kterého se bude účastnit Francessko, Jan, Petr a Jarda. Po cestě se k nim přidá i pan Milan se svojí něžnou polovicí, který zde bude dráždit slicky kolem taveren. Jak již bylo avizováno startujeme ve středu 10.9. a vrátíme se až tu budeme.

Každopádně tak, abychom se dostali na NOVĚ naplánovanou akci 17.10.2008 do Mikulova, kde proběhne sportovně-kulturní akce "1. Vinné motozávodění mikulovské". Konec sezóny se nám tedy náramně akční :-)

7.8.2008 / Pravidelný čtvrteční zasedání / Organizoval: Honza
Místo konání: Staropramen Na Verandách, Praha 5 - Smíchov

Dorazili: všichni, Mari. pozdě

Průběh: Honza na zápis prdí, takže nic.

3.7.2008 / Pravidelný čtvrteční zasedání / Organizoval: Vláďa se omluvil, oznámil náhradního organizátora Frantu – ten se neozval, zřejmě nežije. Nakonec zapsal Milan
Místo konání: Hotel Harmonie, Zastávka u Brna

Dorazili včas: Honza, Jarda, Tom, Milan
Nedorazili: Vláďa, Franta, Petr, Karlos, Filip, Viktor (není sice ještě členem klubu, ale zaplatit už prý může, aby si zvykl)

Průběh:
Po odpoledním závodním školení v press-centru brněnského okruhu a následných dvou hodinách řádění na okruhu začal program pravidelné schůze dvěma navzájem se prolínajícími činnostmi:

1) Pitím piva v množství, jež se zcela zřejmě nedalo moravskými mozky pochopit a tudíž nás obsluha zbytečně zdržovala.
2) Vzájemným sdělováním terabytů zážitků, které se sami zapíší do paměti při broušení kolen a stupaček na okruhu a potom se opět sami hlásí ke zveřejnění v tempu tak překotném, že mluví čtyři maníci najednou a nevadí to. Tak to byly první dvě hodiny zasedání. Postupně všudypřítomný pitomín v pivě obsažený vášně utlumil, přešlo se na víno a večeře a probralo se všechno znovu a znovu. Prostě to bylo fajn a i kvůli tomu, že se nic nekritizovalo, ale ani nevymýšlelo a neplánovalo.

Kolem jedenácté to místní obsluha chtěla zavřít a tak jsme jim to zdržování mohutně oplatili a až po několika džbáncích slušného vína jsme se s jedním odebrali na pokoj. Cca v jednu – dobrá práce. To je vše – čau.

5.6.2008 / Pravidelný čtvrteční zasedání / Organizoval a zapsal: TOmáš
Místo konání: Restaurace Záležitost, republika Žižkov

Dorazili včas: Tomas, Vláďa, Franta, Jarda, Petr, Karlos
Nedorazili: Milan, Honza, Filip, Viktor (není sice ještě členem klubu, ale zaplatit už prý může, aby si zvykl)

Průběh:
Popíjení a pojídání večeře. Trocha stížností na jídlo (kráva místo bejka, malé porce, prostě nic moc). Tudíž slibuji, že až to na mě zase dojde, tak zvolím jinou hospodu.

Pondělní Most:
Sraz účastníků je ve 12:00 u pumpy na teplické dálnici hned za Prahou jak je McDonald. Ve 12:30 další sraz s Kralupákama na konci dálnice u pumpy OMV. Petr by již měl být v Mostě. Neříkat, že jsme od něho, aby nás nevyrazili ještě před začátkem. Nemusíme si brát peníze na kauci ani techničáky od motorek. Akce probíhá od 14:00 do 18:00, přičemž je třeba tam být nejpozději ve 13:30.

Víkend 14. a 15.6.:
Petr organizuje pro své zaměstnance výlet s cílem v Třeboni, kde je rezervované ubytko. Večerní pijatika a nedělní výlet zase zpět do Prahy. Tímto podal návrh jestli se FJR klub nechce přidat. Finální rozhodnutí zda ano a kdo padne nejpozději v pondělí v Mostě. Takže to koukejte promýšlet aby jste byli schopni se v pondělí vyjádřit.

Brno – motoškola a zasedání:
Jak, kdy, odkud, kudy, kam, na jak dlouho a kdo – toto vše se dohodne buď v pondělí nebo potom na víkendu 14. a 15.6. Takže opět, promýšlejte, abychom v tom měli jasno. Bude třeba objednat hotel apod.

Návrhy:
Na sraz FJR chodit v klubových tričkách, jinak pokuta. Zatím neodsouhlaseno.
Nedělat zasedání v Praze kde jsou parkovací zony. Odsouhlaseno.

Tímto jsem vyčerpal vše, co si ze včerejška pamatuju.
TOm

8.5.2008 / Pravidelný čtvrteční zasedání / pořádalo se samo na výletě v Rakousku
Místo konání: Oetztal [www.oetztal.at]

Zápisek je součástí informací z výletu, které najdete zde.

3.4.2008 / Pravidelný čtvrteční zasedání / pořádal: Carlos
Místo konání: Střelnice Květnice [www.parabellum.cz]

Účast: Honza - po čínských nudlích bez nálady, Franta – taky, ale kvůli bouračce, Vláda - optimista jako vždy, jen mu zkazilo náladu že nemůže platit stravenkama, Filip smutnej bez Dáši, Jarda - má plnej duben – Slavičín a propadlej zbroják, Milan, Tomáš, Carlos
Pokuta za neúčast: Petr

Program:
Úkoly z minula: Nehodnoceno - není zápis.
Trička: Stále kvoká, stále kvoká.
Vymetáni: 19. – 20. 4. okruh kolem západní hranice s návštěvou německých soudruhů, trasu navrhne Milan s Tomášem. Kde se bude spát, se uvidí.
Badminton Kralupy – Franta, Vláďa: pokus o organizaci na tuto sobotu.

Stříleli jsme, jak kdo měl chuť. Za 6 let, co jsme v Květnici nebyli, tak střelnice pěkně zpustla, personál zlenivěl a kuchař nic moc.Příští zasedání vychází na 1.5. Co se s tím udělá, to jsme se nedohodli.
Čágo Carlos

6.3.2008 / 3. pravidelný letošní čtvrteční zasedání klubu FJR svolal Filda.
Místo konání: Bonaccia Ristorante & Pizzeria, Praha 8 - Bohnice

Účastníci: FH, JH, TZ, PM, FS, VB
Neomluveni: KM nemocen, JS a VZ na horách, MZ v práci
Na zasedání jsme se dobře najedli, kromě pomluv chybějících členů FJR klubu se nic zasadního neřešilo.
S pozdravem
Filip

neděle 24.2.2008 / První letošní minivýlet
Karlštejn, Beroun, Konopiště / Jarda, Viktor, Vláďa a Carlos.7.2.2008 / Pravidelný čtvrteční zasedání / svolal & zapsal & nefotil: Mari.
Místo konání: Pizzeria & Mexicana Carosello, Praha 10 - Strašnice [www.carosello.cz]

Včasná docházka všichni, takže po limitu: 0
Návštěvy: Viktor... už se pomalu stává členem, ale ještě ho čeká přezdívka a pekelný úkol.
Telefony: Filip, Mari.
Baby: jako vždycky skoro všechny
Neúčast: Honza, Jarda, Tomáš

Program byl poměrně nenabitý, resp. k řešení nebylo kromě jídla a pití vůbec nic. Tak jsme se o to klidněji nadlábli a neřidiči i mírně napili. Nejeden z nás držíc příbor jako řidítka pobroukával v rytmu dvoj- až čtyřválců, vrčel, vytáčel hlasivky až k 10-ti tisům džžn džžžn džžžžžžžžžn, takže pohoda, no stress.

Definitivně jsme odsouhlasili částku 6.500,- Kč pro dětský domov až v Aši, kam Milan slíbil zařídit nákup dle přání tamního pana ředitele. Jak jsme později zaregistrovali, tak také spolehlivě učinil. Díky.

A při té příležitosti jsme otevřeli kasičku novou a díky prvním hříšníkům do ní naskákalo už 1.600,- kaček. No to to pěkně začíná...

3.1.2008 / Pravidelný čtvrteční zasedání / svolal Franta, fotil Carlos a zapsal Mari.
Místo konání: jinak máme Želízy rádi...

Na první zasedání s letopočtem 2008 jsme se svolali touto zdravicí:

Hezky Novy rok amigos,
Pozyvam Vas na pravidelnu schůzu ÚV klubu FJR, ktera sa koná ve čtvrtek 3.1.2008 v 19 hodin v luxusním zajezdnim hostincu vesnice Želízy. Všici to tam určitě znate, bo okolo cele leto litaji gyzdi na motorach s vykuchanima laufama. Po delší době tak aspoň poznate život nas obyčejnych a chudych obecnich motorkařu. Ještě chcu upozornit, že ikdyž sme 6km za Mělnikem a teda asi 20km od Prahy, není moc diplomatické pronášet v hostincu před mistnima 2-metrovyma lesnikama fraze typu:" Kdo není prážák, není čech", nebo "Vy tu nemáte metro, jaktó?" atd. Protože hodlam v teto vesnici bydlet, chovajte sa všichni slušně a aj sa slušně ohakněte-čiste manžestrakove gatě nebo monterky s pukama. Vemte třeba aj baby, ať maju kulturni zažitek a eště uvidi kus přirody. Mašina ani autobus tu nejezdi, musite přijem těma svýma farama, takže všechno pití platim ja, aj bublinky v dobre vodě. Kdo bude řidit a přesto bude chtit chlastat, bo je to zadarmo, slyšel sem, že su tu gyzdi co maju mobily a hned volaju esenbaky. Blišši udaje rad poskytnu na svojim modernim mobilu, mam v ňom aj čislo na mělnicke kamoše esenbaky.
Těšim sa na vas všecky, ostravak želizski Francezco
Včasná docházka všichni kromě Mariho.
Po limitu: jen Mari. a jen 5 minut a to se ještě zdržel telefonováním Frantovi za pade
Návštěvy: Viktor
Telefony: Franta, Jarda, Jarda
Baby: skoro všechny
Neúčast: tedy 0

Zasedání proběhlo v družné atmosféře provázené neustálým připomínáním Frantove hypoteky. Když už došla trpělivost i jinak klidnému a rozvážnému Karlovi, byl Franta vyzván, aby už nemluvil a jen děkoval. Do té doby bohapusté tlachání se v tu chvíli změnilo v příjemné posezení, bo se ke slovu dostali i jiní, ne-ostravaci želizski.

I zájezdní hostinec hostivší naši cca 15-ti hlavou sebranku zvládl se ctí nápor jak na kuchyni tak na bar, takže i černo-rybízový džus padající do nás po půllitrech byl ještě dlouho do noci k dispozici. Neuvěřitelné. Protože jinak poměrně lakomý Franta (on ma tu hypošku) závěrem sezení vyhlásil, že vždy veškeré pití v tomto hostinci nám platí on, shodli jsme se, že tu budeme bývat častěji. Franto předem díky, tak holt tu fasádu o rok odložíš, no co no...

Carlos dodal obvyklý a všemi očekávaný, ale o to promakanější a vychytanější nástěnný klubový kalendář 2008 s podtitulem Mým milým klubistům Karel. Díky.

Po sečtení i dnešních pokut jsme vyrovnali kasičku na celkových 6.450,- Kč, které definitivně poskytneme nějakému dětskému domovu dle Milanova výběru. On totiž ten Strom splněných přání (viz minule) nějak uschl, či co.

Viktor byl přijat za čekatele FJR klubu. Do příště mu vymyslíme pekelný úkol a ukrutnou přezdívku. To má jistě radost. No jo, členství v naší straně, ehm klubu, je opravdu, ale opravdu dobrovolné.

Dále jsme se usnesli, že začátky našich čtvrtečních mejdanů budou i nadále libovolně stanoveny dle organizátora té které akce, ale pokuty se budou jednotně vybírat s ohledem na dlouho-tedypomalu-pracující jednotně od 19:30 hod.

Také jsme předběžně vymysleli letošní akcičky:
19.-20.4. ... Vymetání, bude-li
07.-12.5. ... Dolomiti - Mnichov, Bavorský les, Livigno, Dolomity a zpět
19.-24.6. ... Morava - Buchlov, Beskydy, Jeseníky a tak nějak "kolem komína"
12.-21.9. ... Francie - Napoleonova cesta, Burgundsko, Champagne, Provence, Bordeaux, Alpy...

Trochu se změnilo pořadatelské pořadí: únor Mari., březen Filda, duben Carlos, květen Mari., červen Tom, červenec Vláďa, srpen Honza, září Jarda, říjen Franta, listopad Jarda, prosinec Filda (nebo Viktor).

Mari. konečně objedná trika, protože klub se prý snad nerozpadne. Honza totiž už bude psát zápisy (byť se mu to slovo nelíbí) a nebude měnit termíny a tak.

Filda – L 2x, mlaďoch 10 let 1x
Honza – XL 1x
Tomas – XL 1x, M 1x
Milan – XXL 2x, M 1x
Franta – XL 4x, M 3x
Vláďa – 3XL 2x, mlaďoch 10 let 1x
Mari. – 3XL 2x, M 1x
Jarda – XL 2x
Karel - XL 2x
Viktor - L 1x

Zdar borci, tak ať nám všem ten rok 2008 vyjde!

6.12.2007 / Pravidelný čtvrteční zasedání / nefotil a zapsal Milan
Místo konání: Restaurace Poja, Žižkov

Poslední letošní zasedání se konalo v řádném termínu, opět na místě vzniku veškeré lidské civilizace, na Žižkově, v restauraci Poja. Petr, jsa zavalen nespočetným výběrem radovánek všelikých druhů, zcela přirozeně upřednostnil jinou akci a tak se organizace sezení ujal Milan.

Včasná docházka dle pořadí: Karel, Milan, Vláďa s doprovodem, Franta s doprovodem
Po limitu: Jarda s doprovodem, Honza
Návštěvy: Viktor
Neúčast: Filda, Tomáš, Petr

Počáteční obavu organizátora z obtížného spojení dvou rezervovaných stolů ihned v počátcích rozptýlily dostavivší se dámy, neboť vděčně usedly do ústraní a nadále již bylo v sále slyšet pouze roztomilou kulometnou střelbu z několika hlavní.

Program zasedání nebyl stanoven a tak se začalo s nemocemi a úrazy. Tento bod však dlouho netrval, neboť Vláďa jasně a jednoznačně zvítězil se svým pádem z nákladní rampy za asistence plných přepravek na kteréžto zřejmě i nešetrně dolehl. To nám ostatním, kteří jsme se snažili argumentovat již obvyklými bolestmi zad, rýmičkou atd. vyrazilo dech. Prostě Vláďa je koumák, čehož důkazem jso žebra na kusy a fašírka z různých vnitřních orgánů. Vnější orgány si zřejmě uchránil a tak se bylo čemu smát.

Stěžejním bodem programu se stala ne zcela přesně definovaná suma vybraná za letošní pokuty. Příspěvek Jardy, zahájený popisem dětských očiček při spatření Mikuláše, Čerta a Anděla s dárky, postupného rozjasňování očí při uvádění do reality, až po nešetrné procitnutí z pohádkového světa při spatření ožralého čerta s poničeným kostýmem, vehnal i otrlému motorkáři slzu do oka. Když potom tedy navrhl využít našich peněz na charitu, neměl nikdo sílu se vzepřít, jen František hnán mrzkým pudem mlel cosi o příspěvku na splátky jeho hypotéky. Asi po dvaceti minutách pochopil marnost svého snažení a přidal se za tichého mumlání kleteb k většině. Tím tedy bylo jednomyslně rozhodnuto o využití tohoto fondu. Investici zařídí Milan prostřednictvím projektu Strom splněných přání.

Posledním zaznamenaným tématem byla účast a organizace Vánočního Kapříka. Během chaotického opouštění prostoru však žádná konkrétní usnesení nebyla přijata.

Táááááááák a to je vše.

15.11.2007 / Nepravidelný čtvrteční zasedání místo řádného termínu 1.11. / nesvolal, nefotila a nezapsal neHonza
Místo konání nevim, pač jsem byl připraven v řádném termínu :-(

Oprava 5.1.2008:
Sorry, Honzo, nevěděl jsem, že tohle je zápis... :-(
From: Jan Hachle [mailto:JH@.cz]
Sent: Monday, November 19, 2007 10:51 AM
To: FJR klub
Subject: Zápis

Nazdar chlapáci,

moc se nás při nejlepší vůli nesešlo. Škoda, pěkně jsme pokecali. Tak snad někdy příště. Pro Petra do kasičky přispívají za neúčast: František, Vláďa, Milan, Tom a Petr. Jiné přestupky nebyly zaznamenány.

A poznámka na závěr: To, že jste si přesunuli termín, budiž, ale pokus kasírovat mě za to, že nepřijdu, jak si pískneš, to mě poměrně slušně vytočilo. ...proto jsem ten mail vůbec nepovažoval za něco, co opravdu myslíš vážně. Už celkem uklidněný Mari.

4.10.2007 / Pravidelný čtvrteční zasedání / fotil a zapsal Vláďa
Místo konání: Restaurace U Aleše, Kralupy nad Vlt.

Příchod včas: všichni kromě Honzy
Příchod pozdě: jen Honza a jen o 2 minuty
Nedorazil: logicky nikdo nedorazil = dorazili všichni

Drazí chlapáci,

celý týden si lámu hlavu, co mám napsat do té krátké zprávičky. V porovnání s jinými sjezdy Ú.V. našeho klubu to bylo poměrně dlouhé zasedání (poslední členové odcházeli v 1h.30m.), ale když se nad tím tak nějak zamyslím, neprobrali jsme vůbec nic. To nic se týká našich miláčků nejmilejších s krásnýma velkýma pneumatikami a vonícíma po benzínu, protože jiných zajímavostí se tam probralo docela dost.

Mj. nesmím zapomenout na krásné foto z výletu, s ani né 50% účastí, u kterého mně osobně neúčast mrzí. Jiných témat - jako třeba co si tak matně vzpomínám, nějaká svatba či co, nebo nová značka moto "AGVILA" (podrobnosti u Dáši) a dalších těmto podobných, se postupem času probíralo dost a dost.

Co se týká našeho nějakého výlet k ukončení sezóny, klubových triček, příštího zasedání apod. jsme ani nepípli, takže není o čem psáti.

V Kralupech se moc nevydělalo: Pozdní příchod jen Honza (o pouhé 2 min.), telefonování Petr a Franta. Na vzpomínku zde nějaké foto s krásným pozdravem: Ahoj býci. V.B.6.9.2007 / Pravidelný čtvrteční zasedání / nefotil nikdo, ale zapsal Tom
Místo konání: Restaurace U Kašpárka, Praha 10 - Strašnice

Příchod včas: Tomas, Milan, Franta, Vláďa
Příchod pozdě: Honza, Jarda, Filda, Petr
Nedorazil: Karlos

Průběh meetingu
1. Jídlo – sice ne najednou, stejně by se nám to nevešlo na stůl, jsme si objednali nějaké ty dobroty. Doufám, že tentokráte Vám chutnalo a nebyly žádné velké připomínky. Jednu jsem očekával už předem, nekuřácká část, ale Karlos nedorazil, tudíž jsem byl tohoto ušetřen.

2. Vrchol sezony – společná dovolená
Účastníci: Milan, Honza, Filda, Vláďa – vyrážejí nejspíše v pátek odpoledne. Jarda, Petr, Franta – vyrážejí v neděli ráno. Karlos – jede, ale ještě nevíme kdy. Jediná neúčast jsem já (ostuda), což mě hodně mrzí, ale bohužel to fakt nejde.

Ze začátku se debata linula ve velmi poklidném tempu, někteří ani nedávali příliš pozor. Postupem času, jak jsme dojídali a talíře mizely ze stolu, debata se přiostřovala. Dlouho dopředu naplánovaný cíl a to Napoleonova cesta ve Francii se jaksi postupem večera doplnil o druhou variantu - Korsika. Debata postupně nabírala na obrátkách a musím podotknout, že závěrů padlo několik. V mých poznámkách je několikrát napsáno „jede se do Francie“ přičemž následuje škrt a slovo Korsika. Konce jsme se nedobrali, a proto jsme přeskočili na další velmi sledovaný bod.

3. Klubová trička
Kupodivu debata nebyla až tak žhavá. Poměrně rychle a jednoznačně jsme se shodli na variantě: předek č. 2, zadek č. 3 – silueta FJR. Pro jednoduchost se v této sérii udělají trička jen barvy černé s modrým potiskem. No a podle toho, jak se budou líbit, tak později můžeme přidělat další barevné kombinace. Dohoda je, že Mari dle objednávkového listu zjistí cenu trička a vyzkouší velikosti. Potom uděláme finální potvrzení.

Objednávky:
Filda – L 2x, mlaďoch 10 let 1x
Honza – XL 1x
TOmas – XL 2x, M 1x
Milan – XXL 2x, M 1x
Franta – XL 2x, M 2x
Vláďa – XXL 2x, L 1x
Mari – XXXL 2x, L 1x
Jarda – XL 2x
Karel - ač byl nepřítomen, tak jsme na něj mysleli a objednali mu dva kousky XL
Klubové logo bylo zvoleno č. 2 z Mariho návrhů.

4. Zpět k bodu č. 2
Nedalo se nic dělat, asi byste se nedohodli a nikam by se nejelo, což by způsobilo radost asi jen mně, že bych zde nezůstal sám. Tudíž jsme museli hlasovat. Vítězství utrpěla Korsika v poměru hlasů 5:3. Filda zjistí časy trajektů v neděli 16.9. v noci z Livorna. Předběžně byl sraz obou týmů stanoven na 22:00. Chlapi, ne, že se v tom Livornu zmastíte a nebude si moci naložit ani motorky. Znám, co umí takovéhle čekání na loď. Stejně vám závidím.

5. Doplňky
Je třeba rozhodnout, co uděláme s vybranými penězi na konci roku. Kapřík? Příští zasedání organizuje Vláďa a pro přehlednost zde doplňuji i další program: XI. Honza, XII. Mari., I. Franta, II. Jarda, III. Filda.

Mějte se tam na té dovolené v dalekých krajích dobře a něco mi přivezte, třeba kus Korsického asfaltu ať vím, jakou tam mají strukturu a až tam jednou pojedu, tak abych zvolil správnou gumu (na motorku).

2.8.2007 / Pravidelný čtvrteční zasedání / nefotil nikdo, ale o to pečlivěji zapsal Milan
Místo konání: Restaurace Záležitost, republika Žižkov

Účast a docházka:
a) v limitu: Karel, Vláďa, Franta, Mari., Tomáš, Milan
b) po limitu: Jarda – 19,18 – bez keců ihned zaplatil pokutu, Filip – 19,20 – po předchozích marných pokusech o různé výmluvy (jako že tam je včas, ale že je neviditelný atd.) taky zaplatil
c) omluven: Honza – dovolená – pokuta ho nemine po návratu

Pokuty: Jarda – telefonování (jenom)

Volba volební a mandátové komise
Tento bod se po zralé úvaze neuskutečnil, protože se nekonaly žádné volby. Jediná volba – a to co si kdo dá k jídlu a pití zůstala v duchu anarchismu a svobody na každém jednom účastníkovi.

Plánování organizace tenisového turnaje příští víkend
Tato, z iniciativy Franty naplánovaná akce se má uskutečnit kdesi v podhůří Krušných hor již za cca 10 dní a tak zjevná snaha dodat turnaji punc oficiality dohnala účastníky zasedání k vášnivé diskusi o podrobnostech turnaje. Předmětem jednotlivých příspěvků diskutujících byli zejména: turnajový systém, počítání tenisové hry, losování turnaje, singly nebo debly, doping a jiná nepovolená svinstva, odjezd na turnaj, ubytování – kdo s kým a kdy se vyměnit, atd. atd. Poté František držel dlouhou řeč – čímž osvětlil odvěký problém rozdílu mezi tenisovou raketou a pingpongovou pálkou. Po dlouhé a vyčerpávající diskusi jsme se opět k ničemu nedobrali – takže to vlastně dobře dopadlo, protože opak by mohl někoho šokovat. Závěr tohoto bodu programu se zvrhl v hlučnou slovní přestřelku na téma kdo z nás je vlastně lesba. Dopadlo to tak, že ředitelkou turnaje je Dáša.

Hodnocení večírku při příležitosti Fildova jubilea
Byly předvedeny veškeré dostupné materiály pořízené při této akci – fotografie, videa atd. Poté byly vyslechnuty referáty přímých účastníků. Nutno konstatovat, že jednotlivá svědectví v této věci, ač události popisovali celkem shodně, jsou celkem vzato zcela irelevantní, jelikož osobní angažovanost a silné emocionální zabarvení jim dodávají punc chiméry. Účastníci se celkem jednoznačně shodli na nutnosti rekonstrukce této události při nejbližší možné příležitodti. Dobové dokumenty vedli účastníky k jedinému zatím přijatému verdiktu – a to že Karel je artista, blázen a sebevrah, protože obtížností a počtem předvedených salt lehce překonal zatím zdokumentované rekordy. Zatím není pouze jisté, zdali si chtěl zlomit vaz, či ustanovit rekord nový. Tato věc bude předmětem dalšího zkoumání.

Jak dostat policajty
Diskuse celkem vzato se pokaždé opakuje ve stejném duchu, takže dojem zapisovatele je, že oni nemají šanci, protože naše vynalézavost různých fint je nekonečná a vždy o krok vepředu. Bohužel praxe poněkud pokulhává – např. já si, když je opravdu průser, na žádnou tu geniální fintu ne a ne vzpomenout. Ale téma je to lety prověřené a vždy při něm leckterý z nás trochu povyroste a v tom se spravedlivě střídáme.

Kdo je vlastně bonzák – slepičí prdel
Tento bod programu uvádím pouze pro úplnost, jelikož závěr byl nejasný, vlastně jasný, jako vždy.

Závěrečné projevy účastníků a placení
Tento bod programu nepatří k nejveselejším, zato se zcela pravidelně opakuje na závěr každého zasedání. Jedině šprýmař Jarda dokázal nadzvednout koutky našich úst k poněkud křečovitému úsměvu, když neoblomě obluhujícímu personálu tvrdil, že večeřel kuřecí pracičky. Takže mu to spočítali.

No a to je všechno. Příště – tj. 6.9.2007. Ředitel – Tomáš. Děkuju za fajn večer a těším se na tenis. Ahoj všem.

28.7.2007 / Fildova 30-ka / fotili: Honza a Karel
Poslední letošní červencovou sobotu jsme se sešli kousek od Votic u příležitosti kulatých narozenin našeho benjamínka Blátopříznivce Fildy. Proběhl kompletní program běžných narozenin ve smyslu dárky, dobroty, kalba, pařba & tanec, který zakončil Karel několika mírně nedotočenýámi přemety a veselou cestou domů a Vláďa o poznání klidnějším rybařením. Bylo nám tam moc fajn.

15.7.2007 / stručně fotil: asi Karel a Mari.
Krátký výletík znovu do jižních Čech. Kromě stálic ve sboru jako Jarda, Vláďa, Karel, Franta a Mari. se zúčastnili i 2 soukromí turisté Viktor a Yamič.

12.7.2007 / stručně zapsal a fotil: Školitel Carlos & Jihočeský Kutil
Zápis ze zasedáni FJR klubu na téma Kurz asertivity proti lenoře ze dne 12.7.2007
Povinná literatura: zde (*.pdf 147 kB)

Na školení jsme se sešli v pizzerii Don Pablo (zapsáno podle pořadi příjezdu):
a) v limitu: Jihočesky kutil (školitel), Eurofarmář, Básník, Střešní okno, Factory pilot, Ledvinový kámen,
b) po limitu (19:21) za kilo: Igelitová rukavice.
c) neomluveni za pětikilo: Blátopříznivec - to bylo jasný předem páč tenisuje kousek od Bechyně, Dobrota - to bylo jasný hned, jak Igelitová rukavice zaplatil tu druhou pade. ;-) Tomu předcházela vtipná scénka: "Kde je Dobrota?", ptá se dobrák Střešní okno Igelitové rukavice a ten hned telefonuje (za pade), ale: "Uživatel je mimo signál nebo má vypnutý telefon".

Vyhodnocení příjezdu
Ledvinový kámen – přijel i s 1/4 na koloběžce, i když mírně ošidil předepsaný kilometr, bylo mu odpuštěno za estetický dojem obou (1/4 měla vetší podíl i když mu lezla prsa z trikotu). A MĚL TO ZADARMO!
Jihočesky kutil – přijel na bruslích, ale 1/4 mu to pokazila autem.
Ostatní ještě nezasaženi dnešním kurzem a pod vlivem lenory úkol s nadhledem lehce ignorovali. Volá Dobrota zpátky a Igelitová rukavice to má za další pade.

Úkolíky
Factory pilot byl dvakrát osvícen múzou, ale jen krátce na to, aby nám ukázal (Igelitová rukavice už zase telefonuje - další pade) návrhy triček. Vzhledem k tomu, že s tímto úkolem stál na pokraji propasti, hodnoceno jako významny krok kupředu. Padarok dlja Filipa byl téměř vyřešen - nic nedostane (co taky dát chlapíkovovi, který všechno má včetně krásné blondýny).

Výletíky
Během přestávky byl dohodnut prvosjezd některého šumavskýho dolíku v tuto neděli 15.7. Odjezd 10:30 od Cukráku.
Igelitová rukavice připraví na 11. - 12.8. setkání v kempu Jirkov s tenisem.

Devills, bylo mi s Vámi fajn a těsím se na další čtvrtek.

Příští zasedání organizuje Eurofarmář nebo Básník - až jak se poperou a kdo bude bit ve čtvrtek 2.8. Před tím se však uvidíme v sobotu 28.7. u Fildy na narozkách.

8.7.2007 / stručně fotil: asi Jarda
Krátký výletík místo plánované severní Itálie do jižních Čech.

7.6.2007 / stručně zapsal a nefotil: Filda
Sešli jsme se včas, avšak né v úplné sestavě. Zasedání se konalo pod taktovkou Filipa v nejmenované restauraci dle tohoto itineráře (*.pdf 166 kB).
Účast: PM; KM; LB; FS; TZ; JS; FH, Omluveni: JH, Omluveni s pokutou: MZ, Telefonování: bez pokut

1) Vyhodnocení itíku
S příjezdem si nejlépe poradili pánové v tomto pořadí:
1. Mari. – je to zkušený vodič a navigátor.
2. Carlos – jel tramvají a pešo, nicméně dorazil jako druhý, místo našel dle perfektně připraveného itíku, indicie v podobě úkolů ho neodradily, jen ho správně směrovali při navigaci prstem po mapě, cílové místo znal okamžitě.
3. Jarda a Tomáš se s jedním chybně splněným úkolem svorně dělí o třetí místo.
4. Vláďa udělal 1,5 chyby. Myslím ale, že toto umístění bylo zásadně ovlivněno negativním nábojem jeho spolucestujícího.
5. Poslední místo, respektive DISTANC v rámci příjezdu na toto zasedání si zasloužil Franta. Ja ja Herr Franz, das war große Sabotage!!! Nicméně pozitivní na tom všem je, že Štáfa slíbil, že příště, až bude organizovat své zasedání, připraví itinerář až do Ostravy, na což se už všichni moooc těšíme.
PS: s ohledem na přístup Franze k jízdě dle itíku vážně zvažuji podání protestu k jeho umístění v rámci loňského vymetání výfuků...
2) Prodloužený víkend v červenci by měl být ve znamení vyjížďky do Itošky přes naše Rakouské sousedy. Navržený odjezd je středa 04.07. Vše se bude doupřesňovat v 1. týdnu července.
3) Petrovi jsme svorně připomněli návrh triček FJR klubu – čekáme až ho osvítí nějaká ta múza...
4) Filip avizuje oslavu svých 30tin na 28.07.07
Příští houfování organizuje Carlos a bude kvůli výletu až 12.7.2007.

19.5.2007 / stručně zapsali a fotili: Jarda, Vláďa

Jarda: Nazdar draci, byl to báječný výlet. Posílám tři obrázky, které se sice moc nepovedly, ale na druhou stranu z nich dýchá, že jsme si to super užívali.

Vláďa: Myslím si, že akce se v celku povedla a ti, co s námi nebyli, mohou jen tiše litovat. Počasí bylo luxusní, policajti zalezlí, mašiny funkční, tak co víc si přát.

3.5.2007 / zapsal: Jarda
Tentokrát jsem měl za úkol sehnat klubisty do houfu já a tak jsem tak učinil do restaurace U Dědka na Královských Vinohradech. Kdo ještě tuhle restauraci nezná, tak by si ji měl hned najít, protože tam chodí luxusní roští a taky tam dobře vaří.
Houfování se konalo 3.5.2007 a účast byla sice skvělá, ale malinko opožděná, takže konečně jsme zatížili clubovou pokladnu nějakýma niklákama a i dokonce zlaťákama: Pozdní příchod Francezsco, eště větší Milan a na prdel tomu naložil Carloss, který se došoural ve 20:37!!!!! Před připočtením 300 % penalizace za pokutu pozdního příchodu ho zachránila jenom prezentace, se kterou se vytasil a na níž byl publikován náš poslední výlet do rakouských kopců. Cesta do a kolem rakouského Mariazellu byla obecně často skloňovaným tématem na Qvětnovém houfu.

V průběhu večera stihla menší pokuta ještě Mariho a Filipa za zbůhdarmé mobilní founění a příště bude zkasírován ještě Honza, který nás sice telemostem pozdravil z Norska, ale od pokuty za neúčast ho to stejně nezachránilo. Marimu jsme ale taky malinko vyčinili za to, že jsme ještě nedostali grafické návrhy na trika. Takže ještě jednou pro zápis: „Petře kamaráde, sezóna je neúprosně v plných peckách, tak už se do toho pusť!“
Byl naplánován výlet na 18. a 19.5.2007, kdy v pátek vyjedeme v 17:45 hod od pumpy Benzina na dálnici u Mladé Boleslavi s cílem Příchovice, kde bude zajištěno ubytování – v sobotu skotačíme po horách.

Ostatní akce budou plánovány v závislosti na póču. Příští houfování organizuje Filip a proběhne 07.06.2007.

5.4.2007
Další zasedání ÚV FJR proběhlo od 19:12 hod. v agitačním středisku v salónku Grand restorantu "U Aleše" v Kralupech nad Vltavou - Lobečku. Jak uvedl Francezco v pozvánce, zde:
Pro snobské majitele nepromokavých GPS navigací uvádím souřadnice: "Tam jak byvam ja, tak akorát naproti." Během řešení závažných bodů povolebního programu naší - vaší strany bude náš vážený člen a známý lingvista Jarda ukazovat vlastoruční kresby a malby z naší nedělní vyjížďky na Ještěd. Ukázky foto bohužel nejsou možná, protože Jarda, ačkoliv je šéfem (ajťák) počítačové sítě čtvrté generace v obci Chejnice, tyto fota omylem (stává se to jednou za 10 let) poslal pomocí výše uvedené PC sítě na neznámý kontinent (prý jsou v pr...). Těším se na vás a slušně (svátečně) se oblečte, protože jak říká náš štajgr: "Jen slušně oblečený ožrala nikdy ostudu svoji rodině neudělá." A to je pravda kurňa! Ciao ve čtvrtek, ostravak ostravski Francezco.
Pozvánka řekla vše i o programu. Kromě předvádění obrázků z Ještědu byl do našich řad přijat další člen, ne-eFJéRista Vláďa jezdíce zatím na FZ6 Fazer. Svého zápisného se zhostil dokonale, takže mísami obloženými samými dobrotami z vlastního maso-provozu si nás opravdu jednohlasně získal.

Vzhledem k motorizaci skoro všech členů a jejich následný přesun do bydlišť mimo velkoměsto Kralupy skončil tento mejdánek poměrně včas. Už před svítáním... Dalším hostitelem bude ajťák Jarda, termín kalendářem stanoven na 3. května.

1.3.2007
První už opravdu pravidelné zasedání ÚV FJR proběhlo skutečně v prvním březnovém čtvrtečním večeru - což bylo shodou okolností hned 1. března - v pravém moravském sklípku v Praze 10 na Skalce v hotelu Regina. Na programu bylo kromě níže jmenovaného ještě přijetí dvou nových členů Tomáše a Milana. Z průběhu sjezdu výkonného výboru ÚV FJR vybíráme tyto špeky:
      1) Jízdní plán pro rok 2007
sobota 21.4. ... Vymetání výfuků -> zde
kolem 1.5. nebo 8.5. ... Rakousko, případně Uhersko (spojené s koupáním "ho")
kolem 5.-8.7. ... Itálie (na skok za Evou a po okolí)
kolem 15.-23.9. ... Francie (La excursion des Alpes a la mer a France)
listopad ... severní Itálie s variantou přesunu moto na autě
      2) Přijetí Milana a Tomáše
(Neobvykle) jednohlasný soulad všech účastníků: Pánové jsou přijati. Více -> zde
      3) Podpisová akce mediálních hvězd Jardy, Franty a Mariho
Převzato z časopisu Supermoto č. 3/2007

      4) S babama nebo bez
V tomto bodě se strhla nevídaná diskuse! Jednomyslně nebyla odsouhlasena žádná varianta, proto bylo přistoupeno k demokratickému hlasování. To dopadlo takhle: z už 8 přítomných členů bylo:
      0 pro absolutní zákaz
      2 se hlasování zdrželi
      4 byli pro účast na ohlášených akcích
      6 bylo pro rozumnou účast kdykoliv
Nooo, součet sice nějak nesedí (bylo už poměrně pozdě), ale zvítězila tím pádem varianta d) za rozumnou účast bab na všech našich akcích (s vyjímkou těch akcí, kam jim bude účast zapovězena). Ha, to je šalamounský.
      5) Volba královny krásy
Na tuhle volbu už neměl nikdo sílu, takže Francesco z trůnu nebyl sesazen a i nadále vykonává tuto čestnou funkci.
Pápálálá na další akci dne 5. dubna 2007 dle instrukcí od Francesca.

8.2.2007
První zasedání klubu FJR v roce 2007. Při příjemném posezení v restauraci Cirkus v Nových Butovicích jsme založili další důležitou tradici: Každý 1. čtvrtek v měsíci patří klubovému setkání! Dohodli jsme se, že setkání budou pořádat postupně jednotliví členové tak, jak jsme dnes seděli u stolu, tj.: Honza (dnes), Mari., Franta, Jarda, Filda a Carlos.
Dále jsme se usnesli, že případná neúčast je 500,- K, pozdní příchod 100,- K a telefonování během večera 50,- K. Pokladníkem byl zvolen Mari. a případné vybrané finance budou utraceny na konci roku dle jednomyslné volby.
Přístí mejdan je pod patronací Mariho a uskuteční se ve čtvrtek 1.3.07. Z programu kromě volby královny krásy se očekává sjednocení programu na rok 2007, volba "zda s babama nebo bez" a volba královny krásy (Franty).

15.9.2006
Mari. se má. Mari. už má ein neues blaues FJR. Grüß Gott!

12.8.2006
V srpnu 2006 proběhlo u Mariho pravidelné polosezónní hodnocení u grilu. Hrdinou (samozřejmě kromě FJR) se stal malý Mari. - pravděpodobně budoucí uhlíř. Jak je vidět z fotodokumentace, kromě něj si užila později i mamina při odbarvování ve vaně a pračka při praní. No a nakonec se lopat chytli profesionálové, takže krbík zůstal i po náletu uhlíře vymetený jako před náletem.

30.6.2006
Mari. se zbavil (prodal) své stávající FJR II. a dychtivě vyhlíží nový model. Už sice stojí na prodejně, ale vzhledem k mateřským povinnostem tam ještě chvilku - tak do září - postojí. A vyrazí tedy až někdy na začátku podzimu.

22.4.2006
Na Vymetání 2006 ve večerních až nočních hodinách jsme nalákali do řad klubu FJR dalšího FJR-příznivce Milana. Zatím je však pouze v pozici čekatel a žádná ministerská funkce mu nebyla přidělena. Tak se stane až na první akci, kde bude účasten.

19.4.2006
Jarda z Chýnice zvaný Střešní okno pořídil nový model. Óóóó. No posuďte sami. Na baráku vázne hypotéka, celý za chvíli spadne, děti nemaj co jíst... ale móťa je ZASE hned opatlaná tou ukrutnou oranžovou tapetou.

24.12.2005
Na Štědrý den jsme se rozhodli zopakovat pěknou a již tradiční akci "Tekutý kapřík", kterou jsme založili loni ve vinárně U Sudu. Letos jsme chtěli k Dědkovi, ale vrchní organizátor Jarda mírně poplet 10 a 22 hodin, U Sudu měli taky zavřeno, tak jsme skončili v Yamaze... Prostě pohoda. Kromě Filipa se dostavili všichni a jako nejhezčí doprovod jsme jednohlasně zvolili Honzovu Zuzku, jako nejspolehlivějšího a nejobětavějšího řidiče Jardu ml.

10.12.2005
Změna: Jarda už není z Vinohrad, ale z Chýnice a navíc svoje FJR prodal!!! Čeká totiž na nový model. Ten mu dorazí tak někdy v březnu-dubnu 2006. Tč. využívá FZS 1000, což je a) taky YAMAHA a b) je modré. Takže je vlastně všechno v cajku.

9.12.2005
Dnes večer proběhla neoficiální jólka v naší oblíbené, téměř klubové restauraci U Dědka spojená s prezentací fotek z Korsiky a Milána.

13.9.2005 7:15
Hlásí se čelo pelotonu nejrychlejších spermií z klubu FJR. Průzkumná cesta Korsika/Sardinie 05 probíhá v souladu s itinerářem. Jediným nedostatkem je neúčast ostatních kmenových členů. Přesto rozséváme čest a slávu klubu ve zmíněných vodách, trajektech, cestách, necestách i jinde...
JardaS + HonzaH + FilipH

7.8.2005
Sofistikované :-) a profesionální hodnocení a test modrého FJR na www.superbiker.cz by Yamic´. Odkaz na článek je zde.

20.5.2005
Franta se přijel pochlubit s novým topcasem a krásně prošívaným sedlem. Topcase koupil prý levně a určitě to nebylo v Lidlu. A sedlo také není z Lidlu, vyšívalo se někde ve Francii, trvalo to asi 3 měsíce (celé jaro) a prý to bylo taky za babku... :-).
Franto, dodej fotky, všichni ti to strašně záááávidíme. Asi tak jako Jardovi tutatatapetu.

29.4.2005
Druhá snaha o sestavení plánu pro rok 2005 už byla úspěšnější. A taky jsme se prima nadlábli. (Pozn.: Si to musim pochválit, ne? Mari.)

Plán byl úspěšně sestaven v tomto - prvotním a provizorním - schématu:
   5.7.05 (úterý) - 10.7.05 (neděle) ... Alpami od východu na západ: Semmering, Mondsee, Salzburg, Grossglockner, Lago di Garda, St. Gallen, Winterthur, Lucern, Bern, Lausanne.
   7.9.05 (středa) - 15.9.05 (čtvrtek) ... Korsika: Tam přes Francii (Marseille), zpátky přes Itálii (Livorno).
Další termíny a cíle jsou ještě otevřeny.

31.3.2005
Mari. vyměnil svoji starou za novou a ocitl se tedy v pořadí zakládajících členů klubu na čestném, posledním místě. Parametry jeho mladý jsou totožné, barva rovněž. Už jí přehodil i výfuky a gumy, takže je to více-méně tatáž mašina. Akorát ji musí zase zajet.

5.2.2005
První snaha o sestavení plánu pro rok 2005. Plán sice sestaven nebyl, ale zato jsme bezvadně oslavili Frantovo 19té narozeniny. Kluk jeden, na 19 fakt nevypadá...


29.12.2004
Silvestrovské poježdění. Pozvánka platí pro ty osoby, které znají můj mobil....
Akce už úspěšně proběhla.

8.10.2004
Rozchozeno, přestěhováno... Teď nás najdete na www.fjr.cz

1.10.2004
Na plenárním zasedání ÚV FJR dne 29.9.04 v agitačním středisku U dědka bylo rozhodnuto, že další velký výlet se uskuteční ve dnech 27.-31. října 2004 a jeho cílem bude severní Itálie. Přesněji městečko Mestre u Benátek.

9.8.2004
Touhou odlišiti se (neřku-li převyšovati se nad ostatní) za každou cenu trpící Jarda si opatlal svoje krásné modré FJR nějakou "tapetou". No řekněte sami...


Home